نوع خبر 
 
 
معاون امور عمرانی استاندار گلستان؛
آواربرداری معدن آزادشهر به سختی درحال انجام است/ مردم از تجمع خودداری کنند
معاون امور عمرانی استاندار گلستان بابیان اینکه مرحله دوم آوار برداری معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر به سختی درحال انجام است، از مردم خواست از حضور در محل معدن خودداری کنند.
رضا مروتی درگفت و گو باخبرنگار ایرنا گفت: حضور مردم در محل معدن عملیات آوار برداری را مختل می کند. وی با ابراز همدردی باخانواده جانباختگان و کارگران محبوس شده در پی حادثه انفجار ظهر چهارشنبه گذشته این معدن، افزود: حضور افراد در محل معدن کمکی به آوار برداری و ادامه عملیات نجات معدنکاران نمی کند و این مساله فعالیت های نیروهای متخصص معدن و امدادی را نیز کند می کند.
 

مروتی بابیان اینکه عملیات آوار برداری به صورت مداوم توسط افزون بر یکصد نیروی متخصص درحال انجام است، اضافه کرد: عملیات آوار برداری در مرحله حساس قرار دارد و باید به گونه ای انجام شود که خدای نکرده حادثه ای برای نیروهای امدادی رخ ندهد.
جانشین مدیریت بحران گلستان یادآور شد: علاوه بر آوار برداری ،عملیات حفر دی بل (تونل فرعی) یا واریانت از دو نقطه دیگر به صورت موازی درحال انجام است تا زودتر به کارگران محبوس شده ،برسیم.
مروتی گفت: با ورود دستگاه های جدید عملیات خارج کردن آوارها با لکوموتیو انجام می شود.
وی درخصوص آخرین آمار جانباختگان حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر اضافه کرد: تاکنون در این حادثه پیکر 22 نفر جانباخته به خارج معدن منتقل شده است و 13 نفر دیگر هنوز محبوس هستند.

دوشنبه 18 ارديبهشت 1396  9:52

آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 6 خرداد 1399  20:51:48
تعداد بازديد از اين خبر : 3537
کدخبر : 51

کليد واژه هاي مرتبط : معدن  ;