نوع خبر 
 
 
بازدید معاونین و مدیران سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از گسل شمال کرج
صبح امروز شنبه ٦ اردیبهشت ١٣٩٩، جمعی از معاونین و مدیران سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از ترانشه های پروژه کمربند شمالی کرج که در امتداد یکی از قطعات گسل شمال کرج قرار دارند، بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی، در این بازدید که در راستای اجرای طرح تدقیق گسل ‌های پنج کلانشهر بزرگ کشور انجام شد، آقایان دکتر عمرانی، دکتر شهبازی، دکتر نظری، مهندس سلامتی، مهندس شیخ، مهندس اژدرپور، مهندس مافی و مهندس ناوور نویری حضور داشتند. بر اساس این گزارش، در این طرح ملی که از مرداد سال ١٣٩٥ با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور واگذار شده است، بازنگری و تدقیق نقشه گسله‌های فعال شهرهای بزرگ تهران، کرج، مشهد، تبریز و کرمان در دستور کار قرار گرفته است.
این گزارش می افزاید، از اوایل سال ١٣٩٦ مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی به عنوان نماینده این سازمان در استان البرز، انجام مطالعات مربوط به گسل های فعال کلانشهر کرج را برعهده دارد.
به گفته مرتضی شیخ سرپرست مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی، با مطالعه دقیق گسل شمال کرج در این مرکز، داده های ارزشمندی از تاریخچه فعالیت های این گسل در دوران کواترنری بدست خواهد آمد.


شنبه 6 ارديبهشت 1399  8:11

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 8 بهمن 1399  13:27:22
تعداد بازديد از اين خبر : 1542
کدخبر : 243
Loading image. Please wait