نوع خبر 
 
 
فرماندار گلپایگان: آمادگی لازم برای وقوع زلزله را داریم
فرماندار گلپایگان گفت: زلزله‌ای با ۳.۸ ریشتر با محوریت گلشهر، شهرستان را به لرزه در آورد، اما اقدامات لازم و تأمینی برای مقابله با زلزله انجام شده است.

به گزارش ایسنا، فرماندار گلپایگان گفت: زلزله‌ای با ۳.۸ ریشتر با محوریت گلشهر، شهرستان را به لرزه در آورد، اما اقدامات لازم و تأمینی برای مقابله با زلزله انجام شده است. حسین یارمحمدیان بامداد امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران ضمن دعوت از شهروندان برای حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان در خصوص زلزله روز گذشته در شهرستان، اظهار کرد: زلزله‌ای با ۳.۸ ریشتر با محوریت گلشهر، شهرستان را به لرزه در آورد، در سال ۹۲ نیز شاهد چنین زمین لرزه‌ای در گلپایگان بودیم.

وی ادامه داد: بعد از وقوع این زلزله با شورای مدیریت بحران شهرستان هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم و پیام‌های آماده باش را برای مدیریت‌های مختلف ارسال کردیم و نهایتاً ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته جلسه مدیریت بحران را برگزار کردیم.

 فرماندار گلپایگان گفت: علت اینکه جلسه مدیریت بحران چند ساعت بعد از وقوع زلزله برگزار شد این بود که لحظات بحران باید دستگاه‌های خدمت‌رسانی بر مجموعه خود نظارت داشته باشند. از دستگاه‌های مختلف خدمت رسان از جمله شهرداری‌ها، آب، برق، گاز، هلال‌احمر، شبکه بهداشت و ... گزارش‌های لازم را دریافت کردیم.

یارمحمدیان افزود: پیش‌بینی‌های لازم را انجام دادیم که اگر خدایی ناکرده زلزله شدیدتری رخ داد سناریوهایی را طراحی کرده باشیم. برای مثال سپاه را موظف کردیم که ۱۰ نقطه را در شهرستان تعیین کند که در شرایط خاص دارای محل اسکان باشیم و یا هلال احمر را موظف کردیم که انبارهای خود را تکمیل کند. همچنین بنیاد مسکن را مأمور کردیم تا از روستاها سرکشی کند تا اگر در همین زلزله  نقاطی آسیب دیدند مشخص شود.

وی بابیان اینکه دستگاه‌ها موظف هستند حتی در نیمه‌های شب هم اگر لازم بود حضور پیدا کنند، خاطرنشان کرد: وضعیت شهرستان از نظر آمادگی خوب بود و در جلسه مدیریت بحرانی که تشکیل دادیم تنها چند نفر در جلسه غایب بودند که حتماً دلیل موجهی دارند.

فرماندار گلپایگان به شکستگی تنها یک مورد شیشه در یکی از روستاها اشاره و تصریح کرد: شهرستان در آماده‌باش کامل است، اصلاً اتفاقی نیفتاده و یک زلزله ۳.۸ ریشتری بوده است. از حضور خبرنگاران در این ساعت از شب نیز تشکر می‌کنم.

یارمحمدیان در خصوص بازگشایی خیابان امام خمینی (ره) به دنبال زلزله پیش آمده اضافه کرد: سنگ فرش این خیابان با شهرداری است و ارتباط سازمانی با فرمانداری ندارد. در شورای ترافیک ۵ دستگاه مختلف مسائل ترافیکی را مورد بررسی قرار می‌دهند و هنوز مصوبه‌ای نداشتیم. البته طرحی را شهرداری آماده کرده بود، اما به دلیل نظرات مردم هیچ مصوبه‌ای در رابطه با محدودیت ترافیکی در خیابان امام خمینی نداشتیم.

وی ادامه داد: شهرداری طرح سنگ فرش را ارائه کرد، اما اگر مردم نظرات خاصی داشته باشند، حتماً به نظرات مردم، کسبه، اهالی شهر و ... احترام می‌گذاریم و کاری را انجام می‌دهیم که نظر مردم باشد چراکه مردم ولی‌نعمت ما هستند و حتماً در موضوعات مختلف به نظرات غالب مردم عمل می‌کنیم.

 

فرماندار گلپایگان اضافه کرد: به دلیل راهپیمایی روز ۱۳ آبان از شهردار خواستم خیابان امام باز شود. همچنین قرار است کابل‌های فشار ضعیف در پیاده‌روها زمینی شود.

بر اساس سایت "مرکز لرزه‌نگاری کشور" ساعت ۱۹:۵۲ روز گذشته (یکشنبه ۱۲ آبان) گلپایگان با زلزله ۳.۸ ریشتری به لرزه درآمد.


دوشنبه 13 آبان 1398  7:25

آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 8 بهمن 1398  7:8:10
تعداد بازديد از اين خبر : 197
کدخبر : 210
Loading image. Please wait