نوع خبر 
 
 
بازدید اعضای سازمان نظام مهندسی معدن البرز از مرکز پژوهش های کاربردی
رئیس و اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان البرز از مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی این مرکز، در این بازدید دکتر فریبرز قریب ریاست مجموعه، ضمن ارائه شرح مختصری از تاریخچه و چگونگی راه اندازی مرکز به معرفی بخش های مختلف آن پرداخت. در ادامه معاونین و کارشناسان بخش های مختلف توضیحات جامع و کاملی از عملکرد خود ارائه کردند. 
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان البرز در پایان بازدید، با اشاره به عملکرد بسیار قوی مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی در سطح کشور و منطقه، گفت: مشاهده فعالیت های کارشناسان خبره این مرکز از نزدیک برای اعضاء بسیار مفید و سبب جمع آوری اطلاعات کاربردی ارزشمندی شد.
دکتر شعله ملکشاهی همچنین از دکتر قریب و همکاران وی در خصوص میزبانی و برنامه ریزی جهت استفاده بهینه بازدیدکنندگان به منظور آشنایی هر چه بیشتر با بخش های مختلف مرکز با توجه به زمان کاری محدود تشکر و قدردانی کرد.
وی با اشاره به اینکه اولین دوره انتخابات نظام مهندسی معدن استان البرز در مرداد 1394 برگزار شده و از آبان همان سال به طور رسمی کار خود را آغاز کرده است، گفت: در این مدت با رایزنی های صورت گرفته با سازمان صمت البرز، این سازمان جهت پیشبرد اهداف خود به موفقیت های چشمگیری دست یافته است.

ملکشاهی تعداد اعضاء سازمان نظام مهندسی معدن استان البرز از زمان تشکیل تا به حال به تفکیک رشته را به این شرح اعلام کرد: 95 نفر استخراج معدن،24 نفر اکتشاف معدن، 103 نفر زمین شناسی، 2 نفر متالوژی، 150 نفر نقشه برداری و 3 نفر هم  سایر رشته های مرتبط 3 که در مجموع تعداد آنها به 378 نفر می رسد. رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان البرز در ادامه افزود: این سازمان از زمان تشکیل تا به حال با توجه به سوابق ارائه شده اعضا و صدور پروانه اشتغال از سوی وزارت صمت توانسته است در این مدت کوتاه اعضاء پروانه دار خود را با پایه ها و رسته های مختلف به تعداد 43 نفر در رسته استخراج معدن، 18 نفر در رسته پی جوئی و اکتشاف، 54 نفر نقشه برداری و 1 نفر هم کانه آرایی و فرآوری برساند که مجموع پروانه دار ها در رسته های مختلف به 116 نفر می رسند.
وی با اشاره به پتانسیل خوب معادن استان البرز، گفت: این معادن که با توجه به شرایط زمین شناسی در سطح استان پراکنده هستند شامل "شن و ماسه رودخانه ای"، "باریت"، "سنگ لاشه"، "سنگ های تزیینی" و "زغال سنگ" هستند.
شعله ملکشاهی افزود: با رایزنی های صورت گرفته با سازمان صمت البرز در خصوص شناسایی معادن فعال و غیر فعال، جهت معرفی مسئولین فنی معادن از اعضاء دارای صلاحیت با توجه به درجه معدن و پروانه اشتغال اعضا استفاده شده که این امر از زمان تشکیل سازمان منجر به اشتغال زایی در سطح استان شده است.
وی در پایان در خصوص مدارک تحصیلی مورد تایید جهت عضویت در سازمان نظام مهندسی معدن گفت: استخراج معدن تمامی گرایش ها، زمین شناسی تمامی گرایش ها، اکتشاف معدن، متالوژی استخراجی، عمران نقشه برداری و سایر رشته ها شامل:کامپیوتر، صنایع مکانیک، متالورژی، مواد، محیط زیست و .. به شرط اینکه به مدت یکسال در فعالیت های معدنی فعالیت داشته باشند، مورد پذیرش جهت عضویت در این سازمان قرار می گیرند.


سه شنبه 14 آذر 1396  9:53

آخرين تاريخ بازديد : جمعه 2 اسفند 1398  10:46:4
تعداد بازديد از اين خبر : 4057
کدخبر : 104
Loading image. Please wait