نوع خبر 
 
 
ساخت مستند ستارگان زمین در سازمان زمین شناسی
مستند زندگینامه پیشکسوتان سازمان زمین شناسی ایران تهیه می شود
مستندی از زندگینامه دکتر مسیب سبزه ای از چهره های برجسته زمین شناسی ایران در حال ساخت است.
 
به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های کاربردی، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با هدف تجلیل و ارج نهادن زحمات ارزشمند پیشکسوتان در حیات50 ساله خود اقدام به تهیه مستند "ستارگان زمین" کرده است. در راستای این هدف گروه مستند ساز با حضور در مرکز پژوهش ها، تهیه مستندی از زندگینامه دکتر مسیب سبزه ای از چهره های برجسته زمین شناسی ایران را آغاز کردند.
دکتر سبزه ایی از سال 1344 فعالیت خود را در این سازمان آغاز کرده است. از جمله فعالیت های وی می توان به انتشار بیش از 30 مقاله در مجلات خارجی به زبان انگلیسی و فرانسه، تهیه و چاپ بیش از 40 نقشه در مقیاس های مختلف، تهیه بیش از 200 گزارش علمی از نتایج بررسی های زمین شناسی و اکتشافات معدنی، انتشار کتاب "واژه نامه زمین شناسی و علوم وابسته" و " ترمودینامیک شیمیایی برای سنگ شناسان"، راهنمایی بیش از 50 رساله کارشناسی ارشد پترولوژی و زمین شناسی اقتصادی و راهنمایی 10 رساله دکتری پترولوژی و زمین شناسی اقتصادی، شرکت در بیش از 50 کنفرانس داخلی و خارجی و ایراد سخنرانی، مطالعه بیش از 150 هزار مقطع نازک و نوشتن شرح خصوصیات آنها برای کارشناسان، تهیه نقشه 1:500000 زمین شناسی استان کرمان، انجام تحقیقات بنیادی در مسائل افیولیت های ایران و در گستره های آذرین و دگرگونی و کانسارهای ایران و ...اشاره کرد.

مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی هم اکنون مفتخر است که از دانش و حضور ارزشمند دکتر سبزه ایی به عنوان مشاور در پروژه ها و طرح های مختلف بهره می برد.
 
 
 
 
 

چهارشنبه 14 تير 1396  15:48

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397  15:6:44
تعداد بازديد از اين خبر : 1941
کدخبر : 77