نوع خبر 
 
 
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی برگزار شد
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته ( ایران کان مین 2016 ) با حضور « محمدرضا نعمت زاده » وزیر صنعت، معدن و تجارت محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی، در این نمایشگاه 130 شرکت داخلی به همراه 198 شرکت خارجی حضور دارند. کل فضای سرپوشیده این نمایشگاه 15 هزار مترمربع و به بخش داخلی چهار هزار و 832 متر مربع و به فضای سرپوشیده خارجی دو هزار و 374 متر مربع اختصاص یافته است.

بر اساس این گزارش کشورهای آلمان، اتریش، اسپانیا، امارات متحده عربی، ایتالیا، ترکیه ، روسیه، چین ، فنلاند ، لهستان، هلند، هند و کره جنوبی کشورهای حاضر در این نمایشگاه هستند.
به گفته رییس خانه معدن ایران، امسال بدلیل استقبال شرکت های خارجی که از 13 کشور حاضر شده اند، 88 تا 89 درصدفضای اختصاصی به آنها افزوده شده است و 40 درصد شرکت های ایرانی بیش از پارسال فضا در اختیار گرفتند.

محمدرضا بهرامن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همکاری و هماهنگی در بخش معدن لازمه فعالیت جهشی بعد از تحریم و در چارچوب اقتصاد مقاومتی است. وی گفت: انتظار می رود در شرایط جدید ارتباطات بین المللی از بخش معدن و صنایع معدنی پشتیبانی لازم در جهت رشد و توسعه کشور به عمل آید.

بهرامن تشکل گرایی و کار جمعی را لازمه فعالیت اقتصادی دانست و گفت: امروز شرکت های خرد و کوچک در عرصه های بین المللی نمی توانند نقش آفرین باشند، بنابراین فعالان بخش معدن و صنایع معدنی بیش از هرزمان به کار جمعی نیاز دارند.

جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای شاخص معدنی از نظر میزان ذخیره رتبه پانزدهم و از لحاظ تنوع با 68 نوع ماده معدنی شناسایی شده جایگاه دهم دارد.


يکشنبه 23 آبان 1395  10:18

آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 29 خرداد 1397  23:52:54
تعداد بازديد از اين خبر : 3719
کدخبر : 40