نوع خبر 
 
 
همزمان با شصتمین سالگرد تاسیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور؛ مراسم تجلیل از دکتر محمدهاشم امامی برگزار شد
صبح امروز و همزمان با شصتمین سالگرد تاسیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، مراسم تجلیل از دکتر محمدهاشم امامی، پیشکسوت این سازمان در مرکز پژوهش های کاربردی واقع در کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی، این مراسم با حضور دکتر فریبرز قریب رئیس مرکز، مدیران، کارشناسان و کارمندان این مرکز برگزار شد. بر اساس این گزارش؛ مراسم تجلیل با هدف ارج نهادن زحمات ارزشمند دکتر محمدهاشم امامی به عنوان پیشکسوت سازمان زمین شناسی و مشاور  چندین پروژه ملی در مرکز پژوهش های کاربردی برگزار شد.

لازم به تاکید است، مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی  در سال های اخیر  مفتخر بوده است تا از حضور و دانش وی به عنوان مشاور در امور آنالیز نمونه های آزمایشگاهی و همچنین پروژه هایی چون پروژه ملی اکتشاف عناصر نادر خاکی در ایران و پروژه پتانسیل یابی روی در ایران بهره مند باشد.

بر اساس این گزارش، بخشی از سوابق ارزنده دکتر امامی در سازمان زمین شناسی و اکتشاف معدنی کشور بدین شرح است: وی در سال ۱۳۴۳ وارد دانشکده علوم دانشگاه تهران شده، در سال ۱۳۴۷ مدرک کارشناسی زمین شناسی و در سال ۱۳۵۲ مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه تهران اخذ کرده است. دکتر امامی از سال ۱۳۵۰ لغایت ۱۳۵۷ کارشناس و کارشناس مسئول تهیه نقشه های زمین شناسی در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بوده و از ۱۳۵۷ لغایت ۱۳۶۰ دوره دکترای دولتی خود را در انستیتو دولومیو گذرانده است. دکتر محمدهاشم امامی طی سال های  ۱۳۶۹ لغایت ۱۳۷۵ به عنوان مدیر امور زمین شناسی و از سال ١٣٧٥لغایت ۱۳۷۸ به عنوان معاون پژوهشی پژوهشکده علوم زمین سازمان مشغول به فعالیت بوده است.

وی از سال ۱۳۷۸ لغایت ۱۳۸۶ معاون سازمان زمین شناسی (امور ازمایشگاه ها و فراوری مواد معدنی) بوده و در سال ۱۳۸۶ به بازنشستگی نائل شده است.

از جمله فعالیت های وی می توان به انتشار بیش از ۲۵۰ پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا با سمت راهنما و مشاور و بیش از ۱۵۰ مقاله فارسی و خارجی در مجلات علمی پژوهشی و ISA در نشریات داخلی و خارجی اشاره کرد.

همچنین بطور همزمان استاد مدعو دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، تبریز، تربیت مدرس، خوارزمی و دانشگاه های ازاد اسلامی و پژوهشکده علوم زمین بوده است.

وی همچنین از سال ۱۳۸۷ تا مردادماه ۱۳۹۷ عضو هیات علمی دانشگاه ازاد اسلامی واحد اسلامشهر با رتبه دانشیاری پایه ۳۳ بوده و تهیه کننده و مسئول ۳ نقشه با مقیاس یک دویست و پنجاه هزارم، یک نقشه یک صدهزارم تا سال ۱۳۵۷ و از سال ۱۳۶۰ به بعد ناظر علمی حدود ۳۵ نقشه یکصد هزارم در سطح کشور بوده است.  

دکتر امامی تهیه کننده و مولف کتاب زمین شناسی چهارگوش قم، ماگماتیسم در ایران، بررسی فعالیت احتمالی دماوند و نقشه ماگمایی ایران در مقیاس یک میلیونیم در چهار برگ بوده است.

از دیگر مسئولیت های وی می توان به عضویت کمیته هم ارزی زمین شناسی وابسته به یونسکو، انجمن زمین شناسی، انجمن بلور شناسی و کانی شناسی و غیره اشاره کرد. همچنین قائم مقام مسئول فصلنامه علوم زمین، عضو هیات تحریریه مجلات علمی-پژوهشی، داور مقالات علمی و هیات رییسه انجمن ها و گردهمایی های علوم زمین از دیگر مسئولیت هایی است که در کارنامه کاری وی می توان به آنها اشاره کرد.
دوشنبه 14 مرداد 1398  8:58

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 13 فروردين 1399  3:34:11
تعداد بازديد از اين خبر : 571
کدخبر : 184
Loading image. Please wait