نوع خبر 
 
 
معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی: مرکز پژوهش های کاربردی کرج، موتور محرکه فعال و تجاری سازی نوآوری ها
معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: مرکز پژوهش های کاربردی کرج، به عنوان موتور محرکه ایده های نو سازمان زمین شناسی می تواند نقش بسیار اساسی در استفاده از روش های جدید در پروژه های اکتشافی و ارایه مناطق مستعد اکتشاف در این سازمان ایفا کند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، دکتر عباس گل محمدی در بازدید از این مجموعه ضمن بیان مطلب فوق گفت: ظرفیت بسیار ارزشمندی در این مرکز وجود دارد که می توان با استفاده از این توانمندی ها و همچنین بهره گیری از نیروهای متخصص جوان آن در جهت پیشبرد پروژه های اکتشافی سازمان قدم های مثبتی برداشت.
وی با اشاره به راه اندازی دو بخش جدید در معاونت اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور شامل دفتر برنامه ریزی و کنترل پروژه و همچنین دفتر تحقیق و توسعه، گفت: در زمینه تحقیق و توسعه(R&D)، مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به عنوان یکی از بخش های مهم آزمون و بررسی امکان سنجی ایده های نو در چرخه تجاری سازی ایده های نو علوم زمین است که می تواند همکاری قابل توجهی با معاونت اکتشاف داشته باشد.
گل محمدی همچنین افزود: معاونت اکتشاف این آمادگی را دارد در موضوعاتی از جمله اکتشاف، فرآوری (تست های امکان سنجی در مقیاس های قابل انجام در مرکز برای ذخایر معدنی کشف شده توسط سازمان و سایر متقاضیان)، تحقیق و توسعه و آینده پژوهی در اکتشاف، اکتشاف گوهرسنگها و کاربردهای آنها و... همکاری مستمر با مرکز پژوهش های کاربردی داشته باشد.
گفتنی است دکتر گل محمدی در اولین حضور خود در مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور واقع در کرج، ضمن بازدید از کلیه بخش های این مجموعه، از نزدیک با فعالیت ها، توانمندی ها و پتانسیل های موجود و پروژه های این مرکز آشنا شد.

چهارشنبه 22 فروردين 1397  5:23

آخرين تاريخ بازديد : پنجشنبه 26 تير 1399  1:41:7
تعداد بازديد از اين خبر : 3250
کدخبر : 113