منابع و ذخایر

پتانسیل اقتصادی :

 ترکیه به عنوان یکی از مهمترین تولیدکنندگان باریت ، کالکوسیت ، کرومیت ، فلدسپار ، آهک ، مرمر ، پرلیت و پومیس در دنیا مطرح است . به طور یکه میزان تولید کرومیت در این کشور در سال 2000 به حدود 172 میلیون تن رسیده است . معادن زغال سنگ در این کشور نیز مانند چین همه ساله با حوادثی ناگوار همراه است .در سال 2001 میزان صادرات آهن و فولاد در این کشور حدود 866 میلیون دلار بوده است .

 

پروژه طلای AGI DAGI :

 این معدن در غرب ترکیه ، در طول 26 درجه و 51 دقیقه شرقی و 39 درجه و 59 دقیقه شمالی قرار دارد . این معدن در مرحله اکتشاف قرار دارد. این پروژه در سیستم های سولفیدی اپی ترمال اجرا می شود که سیلیس سطح آنرا می پوشاند . ساختاردانه ها اغلب جهت NE-SW داشته و برای اطلاعات بیشتر نیاز به حفاری و مطالعه دقیق تر در منطقه است . در بخش های جنوب غربی یک معدن تاریخی به نام Baba که ذخیره آنرا حدود 500000 اونس طلا عنوان شده است . مطالعات جدید ، یک منطقه کانی ساز جدید را در بخشی به نام Deli شناسایی کرده است . این بخش نیز پتانسیل اقتصادی نظیر معدن تاریخی Baba دارد .


معدن Kirazli

  این معدن در غرب ترکیه بوده که در مراحل ابتدای اکتشاف قرار دارد . این معدن نیز در داخل مناطق سولفیدی اپی ترمال که میزان ذخیره آن حدود 250000 انس تخمین زده می شود .